Tekst:  a a a

Ulubione  

Wymiary podatkowe i opłaty

Wysokość, terminy
płatności, przypomnienia.

Odwiedź ten dział  >

Załatw swoją sprawę

Karty usług, interaktywny moduł podpowiedzi, wyszukiwarka.

Odwiedź ten dział  >

http://www.pogadaj.eu/

banner

http://mikroporady.pl/

logo

   Interaktywna mapa regionu

Poznaj swoje okolice 

   Wasza galeria

Zobacz całą galerię 

 

   Darłowska Lokalna Grupa Rybacka

DLGR

Dożynki Gminne - Żegocino 07.09.2013 r.

11.09.201314:34

Natalia Kaczmarska

FotoTegoroczne Dożynki Gminne na długo pozostaną w pamięci. Przygotowania do najważniejszego święta w naszej gminie rozpoczęły się na kilka tygodni przed tym ważnym wydarzeniem. W tygodniu poprzedzającym Święto Plonów na boisku wiejskim w Żegocinie w pocie czoła pracowali mieszkańcy wsi, strażacy ochotnicy i osoby zaangażowane w przygotowanie imprezy. 07 września br. w samo południe rozpoczęły się obchody długo wyczekiwanych Dożynek. Barwny korowód dożynkowy z przedstawicielami sołectw, którzy dumnie prezentowali piękne wieńce dożynkowe, ruszył z centralnego punktu w Żegocinie, znajdującego się przy krzyżu w parku.

Poprowadziła go uroczyście Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Malechowa, a za nią kolejno starostowie Dożynek – p. Anna Zając z Żegocina i p. Jarosław Mielcarek ze Święcianowa, Wójt Gminy – pan Jan Szlufik i Przewodnicząca Rady Gminy Malechowo – p. Jolanta Kieres. Tuż po uroczystym przybyciu na boisko wiejskie, rozpoczęła się msza święta polowa, koncelebrowana przez ks. proboszcza – Józefa Turkiela z parafii Sulechówko. Licznie zebrana społeczność Gminy Malechowo dziękowała w niej za tegoroczne plony.

Tego dnia włodarzom gminy sprzyjała nie tylko przepiękna pogoda, ale także frekwencja – mówi się, że jubileuszowe Dożynki Gminne zgromadziły rekordową liczbę widzów. O godzinie 13:00 Wójt Gminy dokonał oficjalnego otwarcia Dożynek Gminnych Żegocino 2013, po czym starostowie przekazali na jego ręce dorodny bochen chleba dożynkowego, wypieczonego z tegorocznych plonów. Wójt Gminy dzielił się nim z mieszkańcami i podziękował rolnikom za ciężką pracę na roli, życząc Błogosławieństwa Bożego i wytrwałości.

Kluczowym punktem imprezy było przekazanie wozu bojowego jednostce OSP Ostrowiec i jego poświęcenie. W uroczystości uczestniczyli strażacy z jednostek z naszej gminy: z Ostrowca, Malechowa, Karwic, Pękanina i Sulechowa. Oficjalnego przekazania dokonał Wójt Gminy, wice-prezes Oddziału Wojewódzkiego związku OSP RP – pan Jan Sachs, Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP – pan Bohdan Pawlak oraz Komendant Powiatowy PSP – st. kap. pan Krzysztof Pietruszka. Prezes OSP Ostrowiec oraz Wójt Gminy wręczyli podziękowania sponsorom, bez których zakup wozu nie byłby możliwy.

Lista jest długa: Firma Agroterm Sp. z o.o. Ostrowiec, Sylwester Kupczyk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sławno, Grzegorz Materka – Stawy Rybne Nowy Żytnik, Sultana i Krzysztof Wojciechowicz - Stawy Rybne Nowy Żytnik, Danuta i Adam Surmacz – Piekarnia Bułeczka Ostrowiec, Joanna i Tomasz Jędruszczak – Kosierzewo. Po przekazaniu kluczyków i dokumentów do wozu, po raz pierwszy można było usłyszeć dźwięk syreny. W podziękowaniu za zaangażowanie Prezesa OSP Ostrowiec na rzecz jednostki – strażacy z jednostki z własnych środków ufundowali tablicę rejestracyjną z imieniem Jorg.

Podczas Święta Plonów wręczono także symboliczny dyplom rodzimemu przedsiębiorcy – panu Stanisławowi Przybyszowi, który od lat prowadzi przedsiębiorstwo w Niemicy - Wędliniarstwo Naturalne Stanisław Przybysz Zofia Przybysz s.c. Na ręce córki złożono gratulacje za zdobycie tytułu Wicemistrza Wojewódzkiego ,,AGROLIGI 2013” w kategorii ,,Firma”.

Jak co roku, ogłoszono Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2013. Komisja nie miała łatwego zadania. I miejsce i nagrodę Wójta Gminy w wysokości 500 zł otrzymało, podobnie jak w zeszłym roku, sołectwo Żegocino, II miejsce przypadło Ostrowcowi, III miejsce zajęło sołectwo Sulechowo. Pozostałe sołectwa biorące udział w konkursie, zostały uhonorowane przez Wójta Gminy czekiem o wartości 100 zł.

W tym roku po raz pierwszy sołectwa wystawiły swoje stoiska handlowo – wystawiennicze, które cieszyły się dużym powodzeniem. Wójt Gminy ogłosił także po raz pierwszy Konkurs na najpiękniejsze Stoisko Sołeckie. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Sołectwu Niemica, II miejsce powędrowało do przedstawicieli sołectwa Przystawy, natomiast 3 miejsce przypadło sołectwu Żegocino.

Dla uczestników dożynek, tych starszych i młodszych, przygotowano szereg atrakcji. Część rozrywkową rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Malechowa pod batutą p. Andrzeja Poprawskiego. W ludowy klimat przeniósł publiczność rodzimy zespół ludowy Ostrowianie. Sprawnością zadziwiały dzieci z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu oraz grupa cyrkowa, która dała piękny pokaz.

Darłowska Lokalna Grupa Rybacka zasponsorowała poczęstunek dla publiczności w formie pysznej zupy rybnej i domowego bigosu, każdy mógł też skosztować wędzonego pstrąga i pysznej kiełbaski z grilla. Tego dnia dzieci nie mogły się nudzić. Dzięki wsparciu Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej najmłodsze pociechy uczestniczyły w Dziecięcej Zagrodzie Dożynkowej, gdzie pod opieką animatorów brały udział w zabawach ludowych, konkursach i animacjach, malowaniu twarzy, a dla każdego malucha zapewniono smakołyki. Dla dorosłych przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Gwiazdą wieczoru był zespół Abba Come Back z Łodzi, którzy rozgrzał publiczność do czerwoności. Zdolnościami wokalnymi zachwyciła 13-letnia Emilia Ostrowska z Bobrowic, a po jej występie przyszedł czas na cygańskie rytmy. Zespół Cygańskie Gitary z Łodzi porwał wszystkich do tańca, a zabawa z zespołem Maxim z Krągu trwała długo – do białego rana. Wójt Gminy Malechowo pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom w organizację X jubileuszowych Dożynek Gminnych 2013 w Żegocinie.

Wójt Gminy Malechowo gorące podziękowania kieruje w stronę Sołtysa Żegocino – p. Pawła Zająca, mieszkańców Żegocina, strażaków ochotników, pracowników Urzędu Gminy Malechowo i jednostek podległych oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do sprawnego zorganizowania imprezy.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie imprezy:

Darłowska Lokalna Grupa Rybacka,

Środkowopomorska Grupa Działania,

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. – Warszawa,

Grudzen Las Sp.z o.o. - Grudzen,

EWG Elektrownie Wiatrowe Sp. z o.o Legnica,

Agromor Sławno,

Bank Spółdzielczy w Sławnie – Oddział w Malechowie,

Piekarnia Bułeczka – Danuta i Adam Surmacz Ostrowiec,

Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Golik,

Samopomoc chłopska GS Sławno,

Fol-Pak – Jerzy Kęsik Przystawy,

Anna Najman – Krzewy Ozdobne Kukułczyn,

Wędliniarstwo Naturalne – Stanisław Przybysz Niemica,

Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Olszewski i synowie – Sławno,

Hodowla Ryb – Mirosław Skołysz Kusiczki,

Stawy Rybne – Mirosław Podpirko Święcianowo,

Gospodarstwo Rybackie - Anna i Łukasz Skowrońscy – Zielenica,

Sultana i Krzysztof Wojciechowicz – Nowy Żytnik,

Agroturystyka Irena Podpirko – Święcianowo,

Fort Marian – Marian Laskowski Malechowo,

Żanetta i Adam Ordon Rol-Wap Zaleskie,

Zrug Zabrze S.A.,

Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Bernacki Koszalin,

Enerco Sp. z o.o. Sp. k. – Warszawa,

AOS Sp. z o.o. – Koszalin,

Instal Gaz – Opalenica,

Eurobank Sławno,

BGŻ Sławno.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto\

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

WyborySoltysa

DLGR

dlgr

sisms

INFORMACJA

Numery telefonów alarmowych w sprawie awarii sieci wodociągowych i kanalizacyjnych należących do Gminy Malechowo.

DNI POWSZEDNIE
- od godz. 700 - do godz. 1515
tel. 943140589
 
DNI POWSZEDNIE
- po godz. 1515 oraz DNI ŚWIĄTECZNE i WOLNE
tel. 668387416

 

Nota prawna i polityka prywatności | Mapa serwisu | Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Malechowo (C) Copyright 2009
Projekt i wykonanie 2009 Maxus Net Communications