herb

Witamy na stronie Gmina Malechowo

Wnioski - Susza

27.06.2018

11:20

1

czytaj więcej »

Szkody łowieckie

27.06.2018

11:07

1(1)

czytaj więcej »

01.02.2018

15:12

Projekt - Kompetencje uczniow

Radosny świat przeszkolaka

01.02.2018

15:07

Projekt - Radosny swiat przedszkolaka

Kalendarz imprez 2018

01.02.2018

09:00

KALENDARZ IMPREZ 2017

czytaj więcej »

Projekt

31.01.2018

08:16

1

.

27.03.2017

10:04

Damian

PROW2014-2020

Aplikacja mobilna

03.01.2017

07:43

baner_AM

czytaj więcej »

Zdjęcie 1Zdjęcie 2

abcabc

Utalentowani sztangiści z naszej gminy

21.09.2018

12:31

12DSC_6546Zapewne niewiele osób wie, że dwóch młodych mieszkańców Malechowa od około 1,5 roku zaciekle trenuje wyciskanie sztangi leżąc. Ich pasja to dwugodzinne treningi w pocie czoła, 3 razy w tygodniu. Ich wiek? 14 lat. Co robią? Są uczniami Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy. Na początku przygody z tym sportem ci młodzi chłopcy o wadze około 50 kg, wyciskali 38 - 40 kg.

czytaj więcej »

Informacja - termin polowań

21.09.2018

10:31

iZarząd koła Łowieckiego "ŻUBR" w Sławnie informuje o terminie polowań zbiorowych zaplanowanych na terenie obwodu łowieckiego nr 38:

  1. 06.10.2018 r. godz. 8:00 - 18:00: leśnictwa Kosierzewo i Janiewice, rejon wsi Pomiłowo,
  2. 07.10.2018 r. godz. 8:00-18:00: leśnictwa Gwiazdówko i Janiewice, rejon wsi Gwiazdowo, Gwiazdówko, Rezście, Janiewice, Żukowo.

Program Czyste Powietrze

20.09.2018

12:46

pROGHRAM cZYSTE pOWIETRZEResort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Informujemy, że w każdej gminie odbędzie się spotkanie dotyczące rządowego programu, o terminie spotnienia na terenie Gminy Malechowo poinformujemy niezwłocznie po uzyskaniu informacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Terminarz spotkań dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska: https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/czyste-powietrze-spotkania-w-gminach-1/

Program

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09.2018

12:28

dzieci3

Drogie Przedszkolaki,

niech Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka będzie pełen radości, uśmiechu i zabawy.

Pod okiem swoich ukochanych nauczycieli nie tylko rozwijajcie swoje zainteresowania, ale również uczycie się poznawać otaczający Was świat.

Życzymy aby najbliższe miesiące spędzone w przedszkolu były wspaniałą przygodą, a dla Waszych nauczycieli czasem dydaktycznych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Spełnienia wszystkich marzeń!

Uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP ze środków Funduszu Sprawiedliwości

20.09.2018

12:18

image008Wójt Gminy Malechowo- Radosław Nowakowski podpisał w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie z Dyrektorem Departamentu Ministerstwa Sprawiedliwości umowę na wsparcie działań ratowniczych jednostek OSP w celu niesienia pomocy ofiarom przemocy w ramach Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dzięki tej dotacji w dniu 20 września, w remizie OSP Malechowo przy obecności Komendanta Powiatowego PSP – mł. bryg. Pawła Faryno, Prezesa ZOGOSP RP Gminy Malechowo – dh Bohdana Pawlaka, Członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Szczecinie – Romana Nowackiego i przedstawicieli jednostek OSP z terenu gminy nastąpiło przekazanie nowoczesnego sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi w postaci: defibrylatorów automatycznych AED, zestawów ratownictwa medycznego oraz narzędzi hydraulicznych. Wyposażenie to trafiło do jednostek OSP z: Malechowa, Pękanina, Ostrowca i Sulechowa. Całkowity koszt zadania to kwota 113 900 tys. zł.

czytaj więcej »

Seniorzy z naszej Gminy na wycieczce w Dobrzycy

20.09.2018

11:52

PART_1537422625514[1]Dnia 15 września br. zorganizowano kolejną wycieczkę dla Seniorów z naszej Gminy, tym razem do Dobrzycy. Piękny teren Ogrodów Hortulus, słoneczna pogoda sprawiły, że był to kolejny udany wyjazd.

czytaj więcej »

Ciekawe zajęcia chemiczne w Gorzycy

20.09.2018

07:46

image001We wrześniu w PWD w Gorzycy odbyły się zajęcia  na, których dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy.  Najpierw wykonały samodzielnie ocet jabłkowy wg przepisu samodzielnie wyszukanego w Internecie. Następnie eksperymentowały z substancją chemiczną o trudnej nazwie- nadmanganian potasu. Jednak największy zachwyt  wywołało zrobieni tzw. „pasty słoniowej”.

czytaj więcej »

Jesienne prace w PWD Laski

19.09.2018

12:58

image001Czas jesieni sprzyja przynoszeniu przez dzieci na świetlicę wielu skarbów tej pięknej pory roku. Wychowankowie z Placówki Wsparcia Dziennego z Lasek wychodząc na spacery przynoszą całe mnóstwo pięknych liści,które później wykorzystują do tworzenia wspaniałych prac plastycznych. Tym razem wychowankowie wykonali jesienne wiewiórki,które zdobią wnętrze naszej świetlicy. Zajęcia plastyczne mają na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci,a także przynoszą wiele radości.

 

Magdalena Adamska-Janisiak,Natalia Litwin

 

czytaj więcej »

Zajęcia przyrodniczo-matematyczno-chemiczne w PWD Laski

19.09.2018

12:52

image001"Zwierzęta chronione w Polsce" - pod takim tytułem odbyły się kolejne zajęcia matematyczno-przyrodniczo-chemiczne w PWD Laski. Na zajęciach przyrodniczych dzieci poznały zwierzęta, które w Polsce objęte są ścisłą i częściową ochroną. Następnie wychowankowie dowiedzieli się co to są gromady zwierząt. Po wysłuchaniu opowiadań o wszystkich gromadach zadaniem dzieciaków było dopasowanie zwierząt i ich cech do danej gromady. W ten sposób powstał plakat, który zdobi kącik przyrodniczy. Na zajęciach matematycznych dzieci rozwiązywały łamigłówki oraz bawiły się w zabawę "Wydostań się ze spirali liczbowej". Zabawa polegała na tym, że dzieciaki, aby wydostać się ze spirali musiały podać dowolne działanie, którego rozwiązaniem była liczba znajdująca się na karteczce umieszczonej w spirali.Na zajęciach chemicznych dzieci zbudowały własną Lampę Lava. Doświadczenie chemiczne polegało na tym, że wychowankowie do wody dolali olej, dodali barwnik spożywczy, a następnie tabletkę musującą, która weszła w reakcję z wodą, w wyniku czego powstały bąbelki dwutlenku węgla. Ruch bąbelków sprawił, że woda i olej wzburzyły się. Czadowa sprawa ta lampa lava!

 

Natalia Litwin, Magdalena Adamska-Janisiak

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Kropki w PWD Pękanino

19.09.2018

11:49

image001Dziś na świetlicy świętowaliśmy Dzień Kropki, który obchodzony jest 15 września. Dzień obchodzony jest od pięciu lat. Ma on celu pomóc dzieciom odkryć swoje talenty, poznać nocne strony i je zaprezentować. A wszystko zaczęło się od historii dziewczynki Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Jej historię znajdziemy w książce "The Dot", którą napisał Peter Reyndols. A my dziś w ramach zajęć rysowaliśmy zwierzę w kropki, które w prawdziwym życiu nie zawsze je mają. Następnie wymyślaliśmy jak najwięcej przykładów w kropki z kategorii: jedzenie, miejsce, przedmiot, roślina i zwierzę. Kreatywność Dzieci jest zaskakująca! 

czytaj więcej »

Podsumowanie wakacji w PWD Sulechowo

19.09.2018

11:44

image007Dzięki udziałowi placówek wsparcia dziennego z Gminy Malechowo w projekcie realizowanym w ramach RPO Województwa zachodniopomorskiego i współfinansowanym przez Unię Europejską, podczas wakacji odbyło się wiele wycieczek. Dzieci miały okazję odwiedzić park rozrywki Pomerania, Fun Park- park trampolin, Multikino oraz Centrum Słowian i Wikingów- skansen w Wolinie. Ostatnia wycieczka, poprzez rozrywkę pozwoliła na poszerzenie wiedzy dzieci. Bawiąc się w „poszukiwanie słowiańskich bogów”, dzieci poznały tradycje i życie mieszkańców wczesnośredniowiecznego Wolina. Śmiało można powiedzieć że wakacyjne wyjazdy były bardzo udane i urozmaiciły letnie dni w PWD Sulechowo.

czytaj więcej »

Surówki i sałatki w SP Ostrowiec

19.09.2018

11:34

image001Wiemy już jak rosną owoce i warzywa w naszych sadach i ogrodach. Wiemy też, dlaczego powinniśmy je często spożywać, jak zdrowe są dla naszych młodych organizmów, jak mają dużo witamin. Dlatego też uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostrowcu na zajęciach z wychowawcą panią Joanną Zdańkowską przygotowywali smakowite sałatki i surówki owocowe i warzywne.. Pamiętali oczywiście, aby umyć przedtem ręce, bezpiecznie posługiwać się nożem i o porządku na swoich stolikach. Każdy przygotował swoją ulubioną sałatkę. Były przepyszne…

czytaj więcej »

SP w Ostrowcu- piękno jesiennych sadów i ogodów

19.09.2018

11:29

image001Koniec lata i początek jesieni to okres robienia zapasów, dżemów, przetworów z owoców i warzyw. Na zajęciach uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostrowcu poznawali budowę warzyw i owoców, rozmawiali o różnych ogrodach i ogródkach. Jako podsumowanie tych tematów, w piątek, 14 września wraz z wychowawcą p. Joanną Zdańkowską i p. pedagog Marią Chachura wybrali się na spacer do ogródków w okolice szkoły. Tam, mogli poobserwować w naturalnym środowisku dary z naszych ogródków. Widzieli, z których warzyw zjadamy korzenie, próbowali jak smakują liście szczawiu, jak słodkie są maliny, podziwiali wielkie dynie i piękne jesienne kwiaty. W blasku słońca czerwieniły się jabłka…

czytaj więcej »
  • SzkodyUprawy
  • baner_SISMS
  • Inwestycje
  • SystemRozliczenZaWodeRodzina500plusStrazGminnaMalechowo ZOZMalechowo DARLOTGS_Proj_1_47(1)(1)(1)
  • srodek_mapa_img2(1) katalog_film_banner katalog_turystycznyogloszenia_bt

 

Portal mapowy dla Gminy Malechowo

31.03.2015

11:41

SlideshowMapaGminyW systemie można znaleźć informacje dotyczące danego obiektu – powierzchnię, numer działki, nr obrębu ewidencyjnego. Można także dokonać pomiaru odległości, powierzchni czy też współrzędnych. Portal mapowy pozwala na korzystanie z sekcji warstw tematycznych, takich jak: urzędy, punkty adresowe, ulice czy też zagospodarowanie przestrzenne.

czytaj więcej »

System SMS

25.03.2015

19:54

Wybierz kategorię wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.SlideshowSISMS

czytaj więcej »

Sprawdź, czy Twój dowód osobisty jest gotowy

02.03.2015

11:49

SlideshowDowodOsobistyNowy dowód osobisty możesz odebrać w terminie 30 dni od dnia złożeniu wniosku, jednak zazwyczaj dowód jest gotowy wcześniej. W szczególnych przypadkach termin może zostać wydłużony. Tutaj dowiesz się, jak możesz sprawdzić, czy Twój dowód osobisty jest już gotowy do odbioru.

czytaj więcej »

Numery telefonów alarmowych w sprawie awarii sieci wodociągowych i kanalizacyjnych należących do Gminy Malechowo

10.12.2014

12:41

SlideshowAwarieWodociagiDNI POWSZEDNIE
- od godz. 7.00 - do godz. 15.15
tel. 943140589
 
DNI POWSZEDNIE
- po godz. 15.15 oraz DNI ŚWIĄTECZNE i WOLNE
tel. 668387416

Informacje

StopkaKalendarzImprez(3)

LogoKwartalnik

SystemInformacjiPrzestrzennejIkonka

HarmonogramWywozuOdpadow

SISMS_stopka

GospodarkaOdpadami(1)

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Malechowo (C) Copyright 2018

Urząd nieczyny w dniu 4 marca 2015 roku